تدوين و تعيين فهرست بها و تعديل

عنوان خدمت تدوين و تعيين فهرست بها و تعديل
شناسه خدمت ۱۰۰۱۱۷۱۸۰۰۰
نام سامانه و آدرس سامانه ملي فهرست بها و تعديل
safat.mporg.ir
نوع خدمت خدمت به كسب و كار (G۲B)
خدمت به ديگردستگاه هاي دولتي(G۲G)
شرح خدمت

اين سامانه طبق ماده ۲۳ قانون برنامه و بودجه و نظام فني و اجرايي كشور (تصويب‌نامه سال ۱۳۸۵ هيات وزيران) توليد شده است.
اين سامانه درگاه ذخيره‌سازي وپردازش اطلاعات عوامل و تعيين قيمت رديف‌هاي مرتبط با فهرست‌هاي بهاي واحد پايه است كه در اجراي طرح‌هاي توسعه‌اي كشور مورد استفاده قرار مي‌گيرند. عوامل ياد شده مشتمل بر نرخ مصالح، دستمزد نيروي انساني، كرايه ماشين‌آلات و حمل مي‌باشد، ‌‌همچنين اطلاعات مرتبط با آناليز رديف‌هاي فهرست‌هاي بهاي واحد پايه، پروژه‌هاي نمونه تعديل و مراجع قيمت‌گيري در اين سامانه قرار دارد. مراجع ياد شده عبارت هستند از دستگاه‌هاي اجرايي، بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران، مركز آمار ايران، تشكل‌هاي فني و مهندسي و نيز شركت‌هاي توليدكننده و ارايه‌كننده مصالح، ماشين‌آلات، تجهيزات و خدمات .
نتايج حاصل از استعلام بها و دريافت قيمت از مراجع قيمت‌گيري جمع‌بندي شده و در سامانه ثبت مي‌شود، سپس گزارش‌هاي محاسباتي استخراجي از سامانه، مربوط به فهرست‌هاي بهاي واحد پايه و شاخص‌هاي تعديل، بررسي كارشناسي شده و نتيجه به شوراي محترم عالي فني ارايه مي‌شود، پس از تاييد شوراي ياد شده، بخشنامه‌هاي مربوط به دستگاه‌هاي اجرايي، مهندسين مشاور و پيمانكاران ابلاغ خواهد شد .
فهرست‌هاي بهاي واحد پايه در سال‌هاي مختلف و در رسته‌هاي ساختمان، راه، مهندسي آب، كشاورزي و نيرو تهيه شده و در برآورد هزينه‌هاي اجراي طرح‌هاي توسعه‌اي كشور مورد استفاده قرار مي‌گيرند، شاخص‌هاي تعديل نيز به منظور بروزرساني آثار ناشي از تغيير قيمت‌ها در دوره‌هاي سه ماهه محاسبه شده و دو بار در سال ابلاغ مي‌گردد .
اين سامانه تحت وب بوده و هدف از ايجاد آن مشاركت ذينفعان در تهيه اسناد و شفاف‌سازي اطلاعات ياد شده براي دست‌اندركاران فعال در حوزه نظام فني و اجرايي است .

مدارك لازم براي انجام خدمت صورت وضعيت
قوانين و مقررات بالادستي فهرست بها ها و نشريات و مقررات توليد شده توسط امور نظام فني و اجرايي
متوسط مدت زمان ارايه خدمت سرويس گيرندگان فقط يك بار اطلاعات خود را وارد مي كنند.
هزينه ارايه خدمت به خدمت گيرندگان
مراحل گردش كار


كليه حقوق اين پايگاه اطلاع رساني متعلق به سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر مي باشد و حق نشر هرگونه مطلب با ذكر منبع بلا مانع است