تاریخ بروزرسانی:

رشد ۶۲ درصدی اعتبارات استان بوشهر

رشد ۶۲ درصدی اعتبارات استان بوشهر

رشد ۶۲ درصدی اعتبارات استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر به نقل از خبر گزاری ایرنا بوشهر- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر گفت: کل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی در سال ۱۴۰۳ به استان بوشهر، ۶۸ هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال است که نسبت به اعتبارات سال ۱۴۰۲، ۶۲ درصد رشد داشته است.

«علی پورداود» روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: همچنین اعتبارات هزینه‌ای ابلاغی ۲۳ دستگاه اجرایی استان ۱۱ هزار و ۱۰۱ میلیارد ریال است که نسبت به رقم ابلاغی ابتدای سال قبل در حدود ۳۰ درصد رشد داشته است.

وی افزود: این اعتبارات به ترتیب با اولویت طرح‌های نیمه تمامی که در سال جاری به بهره برداری می رسند و همچنین پرداخت مطالبات پیمانکاران ، بین طرح‌های عمرانی استان توزیع خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر تصریح کرد: این غیر از اعتباراتی است که به طرح‌های ملی استان که در پیوست های قانون بودجه لحاظ شده در نظر گرفته شده است.

پورداود ادامه داد: کل اعتبارات استانی ابلاغ شده از محل همه ردیف های اعتباراتی در سال ۱۴۰۲ به استان ۴۴ هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال بوده که از این میزان، ۲۹ میلیارد و ۹۷۰ میلیارد ریال معادل ۶۷ درصد ، تخصیص یافته است.

وی عنوان کرد: این میزان تخصیص اعتبار بین یک هزار و ۴۰۰ طرح عمرانی توزیع شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر یادآور شد: همچنین کل اعتبارات ارزش افزوده پرداختی به شهرداری ها و دهیاری های استان در سال ۱۴۰۲، ۴۰ هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال بوده که نسبت به سال ۱۴۰۱ حدود ۵۰ درصد رشد داشته است.

پورداوود گفت:طرح جاده وفاق بین دیر و کنگان ، باند دوم محور ساحلی بوشهر گناوه ، محور دیلم به بهبهان ، محور خورموج به لاور شرقی، شهرک زیست فناوری دلوار، توسعه اورژانس شهید گنجی برازجان، احداث و تکمیل مدارس از مهمترین طرح‌های در دست احداث استان است که تعدادی از آنها در سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

اخبار مرتبط