تاریخ بروزرسانی:

۴۵ درصد از اعتبارات استان بوشهر تخصیص یافت

۴۵ درصد از اعتبارات استان بوشهر تخصیص یافت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر: با پیگیری‌های انجام شده، استفاده از ظرفیت‌های موجود در نظام بودجه‌ای و نگاه مناسب دولت و سازمان برنامه و بودجه، ۴۵ درصد از اعتبارات مصوب استان بوشهر تخصیص یافت.

 

محسن پاپری‌زارعی روز یک‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: از سرجمع ۲ هزار و ۱۶ میلیارد تومان اعتبارات مصوب سال ۱۴۰۱ به استان بوشهر از محل ردیف‌های اعتباری استانی، نفت و متوازن، تا کنون ۹۱۵ میلیارد تومان معادل ۴۵ درصد از این اعتبارات به استان اختصاص یافته است.

وی افزود: از میزان ۲ هزار و ۱۶ میلیارد تومان مصوب سال جاری، یک‌هزار و ۲۱۹ میلیارد تومان از محل فروش سه درصد نفت، ۵۱۰ میلیارد تومان تملک استانی و ۲۷۴ میلیارد اعتبارات متوازن به استان تخصیص یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر تصریح کرد: بر این اساس، تاکنون ۵۱ درصد از سهم اعتبارات نفت، ۳۳ درصد از اعتبارات استانی و ۳۵ درصد از محل اعتبارات متوازن در بودجه سال جاری به استان بوشهر تخصیص یافته است.

 

وی عنوان کرد: سال گذشته کل میزان اعتبارات تخصیصی به استان بوشهر ۳۴ درصد بوده است.

پاپری‌زارعی ادامه داد: با توجه به ارقام بودجه‌ای و پیگیری‌های در حال انجام، پیش‌بینی می شود میزان تخصیص اعتبارات که اکنون ۴۵ درصد است تا پایان سال به بیش از ۵۰ درصد افزایش یابد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر بیان کرد: یکی از اتفاقات خوبی که در جذب و تخصیص اعتبارات در استان روی داده این است که دولت و سازمان برنامه و بودجه، اهتمام جدی و ویژه ای برای تحقق تخصیص مناسب اعتبارات مصوب استان‌ها از جمله بوشهر دارند.

اخبار مرتبط