تاریخ بروزرسانی:

۱۰.۷ هزار میلیارد تومان در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اختصاص یافت

۱۰.۷ هزار میلیارد تومان در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اختصاص یافت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با اشاره به تصویب و ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: در این راستا در قانون بودجه امسال ۱۰ هزار و ۷۲۰ میلیارد تومان در اجرای این قانون اختصاص یافته است.

علی درویشی با بیان اینکه دولت در حمایت از خانواده، فرزندآوری و ازدواج جوانان تسهیلات و کمک‌‌های ویژه‌ای به جامعه هدف ارائه می‌کند اظهار داشت: در این راستا به دستگاه‌های اجرایی و ادارات در استان‌‌ها بودجه و اعتباراتی ابلاغ شده است.

وی جمعیت را جزو اساسی‌ترین مباحث مدیریت هر کشور و نظام برنامه‌ریزی دانست و بیان کرد: به همین سبب حفظ تعادل و پویایی ساختار آن همواره مورد توجه قرار گرفته و اهمیت تغییرات جمعیتی تا حدی بوده که در سال‌های اخیر پیری جمعیت در حالت کلی و به ویژه کاهش فرزندآوری، نگرانی در جامعه را ایجاد کرده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت را در جامعه بسیار مهم دانست و خاطر نشان کرد: افزایش نرخ باروری، رفع موانع ازدواج، تسهیل و ترویج تشکیل خانواده و افزایش فرزندان مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

درویشی از اختصاص تسهیلات مناسب در عرصه‌های ازدواج جوانان، فرزندآوری و حمایت از خانواده خبر داد و خاطر نشان کرد: در تبصره 17 قانون بودجه سال 1401 به منظور اجرا قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده 10 هزار و 720 میلیارد تومان مصوب شده که تا پایان خرداد ماه نحو هزینه شدن آن به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

وی موفقیت سیاست‌های کلی جمعیت و افزایش باروری را مستلزم برنامه‌ریزی جامع همراه با تلاش پیگیر و مستمر دانست و افزود: اجرایی شدن برنامه‌های حمایتی برای افزایش فرزندآوری و فراهم شدن ازدواج آسان زمینه تحقق قانون یاد شده را فراهم می‌‌کند.

اخبار مرتبط